İngilizceAlmancaArapçaFransızcaRusça Dil Eğitimleri

Gaziantep YKS DİL – YDT Kursu

YKS Dil kursu programımız çerçevesinde hedefinize ve seviyenize yönelik en doğru programı sunmayı amaçlıyoruz. İngilizce yeterliliğinizin ölçüldüğü bu sınav formatında günlük konuşma İngilizcesinin kullanımı yaygın değildir. Bu yüzden deneyimli eğitmenlerimizin önderliğinde uyguladığımız stratejiler öğrencilerimizin başarı oranını arttırmaktadır. YKS Dil kurslarında konularının tamamı, kelime, çeviri ve gramer yapıları başta olmak üzere detaylıca anlatılarak, öğrencinin İngilizce altyapısının güçlendirilmesi hedeflenmektedir.

YKS Dil Kursu Hazırlığı 3 Aşamadan Geçer:

 • Dil bilgisi çalışmaları,
 • Kelime çalışmaları,
 • Sınavda çıkması muhtemel soru tiplerine yönelik özel test teknik çalışmaları.

Yabancı Eğitmen

Dil öğrenimi için en önemli kıstaslardan birisi, eğitimin ana dil kullanıcıları tarafından verilmesidir. Dili, ana dil kullanıcısı ve Türkçe bilen eğitmenlerle deneyimle.

ydt kursu, yds kursu, yök dil kursu, ielts kursu, toefl kursu

Öğrenci Görüşleri

Selam arkadaşlar kurs denince Gazidil diyorum çünkü ilk sınavda geçtim . Hocalardan Savaş hocamızın emeklerine sağlık o kadar ilgili o kadar insan canlısı ki her şey için teşekkür ediyorum. Gazidil Dil kursu Gaziantep’in en iyisi!

ŞENAY KILINÇ
Kesinlikle çok ilgili bir kurs. Özellikle hocaları size tamamen Almancayı sevdiriyorlar. Teşekkür ederim ilginiz için.
GÜLSENA SAVAŞ

Muhammed hocaya sonsuz güvenebilirsiniz İngilizce konusunda gerçekten çok çok iyi bir eğitmen.

SILA SAVCI

Size yaklaşımları diğer dil kurslarında bulamayacağınız ölçüde samimi ve içten. Günlük yaşantımızda öğreneceğiniz dil ile alakalı ihtiyacınız olan her şeyin dışında mesleki terimlerde de tam anlamıyla ‘master’ lar.

VAHAP BAYLAS

Garantili Eğitim

Eğitimlerde %90 devam koşulunu sağla, kur geçme sınavlarından başarısız olman durumunda aynı eğitimi ücretsiz al.

Deneme Eğitimi

Başvuru formunu doldur, ücretsiz deneme eğitimine katıl. Alacağın eğitimi kayıt yaptırmadan deneme fırsatı yakala.

Minimum Öğrenci

 Eğitimleri maksimum 6 kişiden oluşan gruplar halinde al, dili en efektif şekilde öğren.

Esnek  Saatler

Grup eğitimlerine kayıt yaptıran ilk öğrenci ol, istediğin gün ve saatlerde grup eğitimi oluşturalım.

İngilizce Seviyeni Öğren, En Uygun Programı Hazırlayalım!

YKS – DİL (YDT) SINAVI HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Yabancı Dil Testi’ nde adayların kelime bilgisi, dil bilgisi kuralları, okuduğunu anlama becerisi ile ilgili soruları çözmeleri beklenir.

Sınavın içeriğinde genellikle bulunan soru tipleri ve sayıları:

 • 5 kelime sorusu
 • 10 dil bilgisi sorusu
 • 5 parçada boşluk doldurma sorusu
 • 8 cümle tamamlama sorusu
 • 12 çeviri sorusu
 • 15 paragrafta anlam sorusu
 • 5 karşılıklı konuşma sorusu
 • 5 anlamca yakın cümle sorusu
 • 5 verilen duruma uygun cümle bulma sorusu
 • 5 paragraf tamamlama sorusu
 • 5 paragrafta anlamı bozan cümle sorusu

Dil Bilgisi Çalışmalar

Çoğunlukla ezber gerektirmeyen bir kısım olan dil bilgisi eğitmenlerimizin gösterdiği doğru yaklaşımlarla öğretilmektedir. Bu kısım sınavın görece en kolay kısmıdır. Ancak görece kolay olmasından kaynaklanan bir motivasyon eksikliğiyle çoğu öğrenci bu bölümden soru kaçırmaktadır. Konuyu gereken düzeyde kavradıktan sonra, konu üzerine yeterli soru çözmek, dil bilgisi çalışması için başarıyı büyük ölçüde arttırmaktır.

Kelime Çalışmaları

Bu kısım sınavın sürekli çalıştırma gerektiren kısımlarındandır. Sadece eğitmenlerimizin desteğiyle başarıyı yakalamak olanaksızdır. Bunu şeffaflıkla dile getiriyoruz çünkü GaziDil olarak dil öğrenmenin, o dille yaşamak anlamına geldiğini çok iyi biliyoruz. Bu çerçevede kursiyerlerimize çeşitli önerilerde bulunuyor ve yılların birikimiyle neyin nasıl kolay öğrenilebileceğini siz kursiyerlerimizle paylaşıyoruz. Kursiyerlerimizden bu kısımda beklentimiz, aşağıda yer alan yöntemlerden en az bir kaçının uygulanması ve dil öğrenmenin altın anahtarının onu hayatınıza ne kadar kattığımızla ilintili olduğunun bilincinde olmanızdır. Bu bağlamda GaziDil olarak,

 • Oluşturduğumuz küçük kartların bir yüzüne, kelimenin İngilizce’sini diğer yüzüne ise Türkçe’sini yazarak tekrar yapmak.
 • En çok vakit geçirdiğimiz (ev, iş yeri vs.) yere post-it ler yapıştırarak, üzerine kelimeleri yazıp, sürekli kelimeyi görmek ve öğrenmek.
 • Kelimeyi, İngilizce ve Türkçesi şeklinde tekrar tekrar yazarak (5, 10 veya daha fazla) akılda kalmasını sağlamak.
 • Hedef kelimeyle ilgili internet üzerinden araştırma yapıp, o kelimeyi cümle içinde görmek veya kendimiz o kelimeyle ilgili cümle kurmak.
 • İnternet üzerinden, ilgimizi çeken bir konuyla ilgili her gün en az bir tane makale okuyup, o makaledeki bilmediğimiz kelimelerin anlamına bakıp, üzerinde durmak.

Yukarıdaki tavsiyeler başarıyı hedefleyen kursiyerlerimizden beklentilerimizdir. Bu çalışmaların yapılıp yapılmadığı değerli öğretmenlerimiz tarafından raporlanarak gelişiminize etkisi gözlenmektedir.

Soru tiplerine yönelik çalışmalar

 • Sınav soru tarzına aşinalık kazanmak, yani sınav soru tarzını anlamak.
 • Hangi soru tarzında ne kadar eksiğimiz olduğunu belirlemek.
 • Eksik olduğumuz soru tarzı üzerine giderek geliştirmeyi hedeflemek.
 • Her gün veya gün aşırı soru çözerek, soru çözme hızımızı artırmak.

YKS kursu eğitimlerine başlangıç ön koşulu B2 seviyesidir. B2 seviyesi İngilizce eğitimin altında olan öğrenciler, YKS Dil eğitimlerinden önce genel İngilizce eğitimi alırlar. Genel İngilizce eğitimlerinde B2 seviyesinde yeterlilik gösteren öğrenciye, hedeflediği puan göz önünde bulundurularak en uygun program hazırlanır.

SIK SORULAN SORULAR

Eğitim sistemimiz dil eğitimi konusunda büyük yanlışları içinde barındırıyor. 12 yıl dil eğitimi almış bir birey başka bir dilde adını zor telaffuz edebiliyor. Dil eğitiminin doğal bir süreç olduğunu unutmuş durumdayız. Dolayısıyla öğrenmekte ve öğretmekte zorluk çekiyoruz. GaziDil olarak her seviyede konuşma ağırlıklı dil eğitimi veriyoruz. Bize göre konuşulamayan dil kazanılmış değildir.Bu vizyonla hareket ederek her seviye eğitimlerimizde öğrenilen kalıpların özellikle öğrenci tarafından kullanılarak kazanılabileceğine inanıyoruz. Eğitimlerimiz her bireyin dil öğrenme becerisi değerlendirilerek oluşturulan gruplarla verilir.

Dil eğitimi için en önemli kriterlerden olan sınıf mevcudu, eğitimi alacak kişinin eğitmenle olan iletişimini maksimum düzeyde tutmak için maksimum 6 öğrenciden oluşan gruplarda verilir. Sınıf mevcudunun iki haneli sayılarda olması, eğitmenle olan iletişiminizi çok büyük ölçüde azaltacaktır. Bunu dikkate alarak grup eğitiminin itici gücünden en verimli şekilde yararlanıyoruz.

Bütün dil eğitimlerimiz için talep etmeniz durumunda deneme eğitimi oluşturuyoruz. Bunun için iletişim numaralarımız üzerinden bize ulaşarak veya form göndererek talep oluşturabilirsiniz.

GaziDil’de grup eğitimi saatleri, gruplara kayıt yaptıran ilk öğrenci tarafından belirlenir. İngilizce dil kursu ve Almanca dil kursu eğitimleri, A1, A2, B1 ve B2 eğitimleri için her ay 2’şer kez açılır. Arapça dil kursu grup dersi eğitimleri ayda 1 kez açılır. Açılacak grup tarihleri ve saatleri konusunda bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bize göre konuşulamayan dil öğrenilmiş sayılmaz. Bütün seviyelerde konuşma ağırlıklı dil eğitimi veriyoruz. Kalem ve defter yardımcı birer araç ve bunun bilincindeyiz.

Sertifika sınavlarını kazanmanız için çok yoğun programlar uyguluyoruz. Eğer öğrenci başarısız olursa, aynı eğitimi ücretsiz veriyoruz. Kurumda yapılan deneme sınavlarıyla sertifika sınavlarından geçer not alıp alamayacağınızı öngörebiliyoruz.

Bütün dil eğitimlerinde eğitimlerimizin başlangıç yaşı 7′ dir. Herhangi bir üst sınır yoktur. 7 yaş altı eğitimlerimiz birebir eğitim şeklinde verilir.

Formu Doldurun, Biz Sizi Arayalım

Go to Top