Almanya’da Üniversite Eğitimi

Almanya’da üniversite eğitimi ülkenin refah seviyesi göz önünde bulundurulduğunda gün geçtikçe popülerliğini arttırmaktadır. Almanya’daki üniversiteler, ülkedeki yüksek eğitim standartlarıyla uluslararası bir saygınlığa sahiptir. Dünya Üniversiteler Sıralaması kriterlerine göre 2018-2021 yıllarında 5 Alman üniversitesi dünyada ilk 100’de yer almıştır. 1999 yılında, aralarında Almanya’ nın da bulunduğu yirmi dokuz Avrupa ülkesinin eğitim bakanlarınca görüşülerek başlatılan Bologna sürecine, Türkiye 2001 yılında dâhil olmuştur.

Bologna Süreci, tüm Avrupa‘da yüksek öğretim ve akademik konularda standartlar geliştirmek ve ayrılıkları en aza indirgeyerek eğitim sistemlerini bağdaştırmak ve Avrupa’da birbiriyle tam uyumlu bir yüksek öğrenim alanı yaratmak amacıyla oluşturulmuş bir programdır. Bu anlamda, Almanya’da üniversite eğitimi almak isteyen Türkiye’deki öğrencilere prestijli, ekonomik ve uluslararası standartlarda eğitimin kapılarını açmaktadır.

Yabancı Eğitmen

Dil öğrenimi için en önemli kıstaslardan birisi, eğitimin ana dil kullanıcıları tarafından verilmesidir. Dili, ana dil kullanıcısı ve Türkçe bilen eğitmenlerle deneyimle.

Garantili Eğitim

Eğitimlerde %90 devam koşulunu sağla, kur geçme sınavlarından başarısız olman durumunda aynı eği ücretsiz al.

Deneme Eğitimi

Başvuru formunu doldur, ücretsiz deneme eğitimine katıl. Alacağın eğitimi kayıt yaptırmadan deneme fırsatı yakala.

Minimum Öğrenci

 Eğitimleri maksimum 6 kişiden oluşan gruplar halinde al, dili en efektif şekilde öğren.

Esnek  Saatler

Grup eğitimlerine kayıt yaptıran ilk öğrenci ol, istediğin gün ve saatlerde grup eğitimi oluşturalım.

GaziDil, nitelikli bir kariyer planlaması yapmak isteyen öğrencilere, Almanya’daki üniversitelerin ve Alman Başkonsolosluğu’nun ön şartlarından birisi olan dil yeterliliği konusunda hizmet vermektedir. Sizler de kariyer planlamanızı bu yönde ilerletmek istiyorsanız ilk adım olan Almancayı uzman eğitmenlerimizin yardımıyla öğrenebilir ve önünüzdeki engellerden en önemlisini kaldırabilirsiniz.

SIK SORULAN SORULAR

Eğitimlerin sonunda sertifika veriyor musunuz?2023-01-30T14:06:58+03:00

GaziDil Yabancı Diller Kursu, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı resmi bir kurumdur. Talep etmeniz durumunda eğitim sonunda MEB onaylı sertifika alabilirsiniz.

Hiç dil bilmiyorum, öğrenebilir miyim?2023-08-14T18:25:39+03:00

Eğitim sistemimiz dil eğitimi konusunda büyük yanlışları içinde barındırıyor. 12 yıl dil eğitimi almış bir birey başka bir dilde adını zor telaffuz edebiliyor. Dil eğitiminin doğal bir süreç olduğunu unutmuş durumdayız. Dolayısıyla öğrenmekte ve öğretmekte zorluk çekiyoruz. GaziDil olarak her seviyede konuşma ağırlıklı dil eğitimi veriyoruz. Bize göre konuşulamayan dil kazanılmış değildir. Bu vizyonla hareket ederek her seviye eğitimlerimizde öğrenilen kalıpların özellikle öğrenci tarafından kullanılarak kazanılabileceğine inanıyoruz.

Grup eğitimleri kaç öğrenciden oluşuyor?2023-08-14T18:24:40+03:00

Dil eğitimi için en önemli kriterlerden olan sınıf mevcudu, eğitimi alacak kişinin eğitmenle olan iletişimini maksimum düzeyde tutmak için maksimum 10 – 12 öğrenciden oluşan gruplarda verilir. Sınıf mevcudunun kalabalık olması eğitmenle olan iletişiminizi çok büyük ölçüde azaltacaktır. Bunu dikkate alarak grup eğitiminin itici gücünden yararlanıyoruz.

Deneme eğitimine katılabilir miyim?2020-11-01T13:36:51+03:00

Bütün dil eğitimlerimiz için talep etmeniz durumunda deneme eğitimi oluşturuyoruz. Bunun için iletişim numaralarımız üzerinden bize ulaşarak veya form göndererek talep oluşturabilirsiniz.

Eğitim saatleri ve eğitim tarihleri nedir?2020-10-25T16:14:39+03:00

GaziDil’de grup eğitimi saatleri, gruplara kayıt yaptıran ilk öğrenci tarafından belirlenir. İngilizce dil kursu ve Almanca dil kursu eğitimleri, A1, A2, B1 ve B2 eğitimleri için her ay 2’şer kez açılır. Arapça dil kursu grup dersi eğitimleri ayda 1 kez açılır. Açılacak grup tarihleri ve saatleri konusunda bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ben konuşmak istiyorum. Dil eğitimleriniz konuşma ağırlıklı mı geçiyor?2023-08-14T18:27:29+03:00

Bütün seviyelerde konuşma ağırlıklı dil eğitimi veriyoruz. İngilizce ve Almanca eğitimleri, sınıf eğitimlerine ek olarak düzenlenen konuşma etkinlikleriyle desteklenir.

Sertifika sınavlarını kazanma garantisi veriyor musunuz?2023-08-14T18:28:17+03:00

Sertifika sınavlarını kazanmanız için çok yoğun programlar uyguluyoruz. Öğrencinin sınavlardan başarısız olması durumunda, aynı eğitimi ücretsiz veriyoruz. Kurumda yapılan deneme sınavlarıyla sertifika sınavlarından geçer not alıp alamayacağınızı öngörebiliyoruz.

Eğitimleriniz kaç yaşında başlıyor?2020-10-25T16:20:15+03:00

Bütün dil eğitimlerinde eğitimlerimizin başlangıç yaşı 7′ dir. Herhangi bir üst sınır yoktur. 7 yaş altı eğitimlerimiz birebir eğitim şeklinde verilir.

Öğrenci Görüşleri

Selam arkadaşlar kurs denince Gazidil diyorum çünkü ilk sınavda geçtim . Hocalardan Savaş hocamızın emeklerine sağlık o kadar ilgili o kadar insan canlısı ki her şey için teşekkür ediyorum. Gazidil Dil kursu Gaziantep’in en iyisi!

ŞENAY KILINÇ
Kesinlikle çok ilgili bir kurs. Özellikle hocaları size tamamen Almancayı sevdiriyorlar. Teşekkür ederim ilginiz için.
GÜLSENA SAVAŞ

Muhammed hocaya sonsuz güvenebilirsiniz İngilizce konusunda gerçekten çok çok iyi bir eğitmen.

SILA SAVCI

Size yaklaşımları diğer dil kurslarında bulamayacağınız ölçüde samimi ve içten. Günlük yaşantımızda öğreneceğiniz dil ile alakalı ihtiyacınız olan her şeyin dışında mesleki terimlerde de tam anlamıyla ‘master’ lar.

VAHAP BAYLAS
2022-02-14T22:09:14+03:00
Go to Top